Öykü Sahne 2010 yılının Mayıs ayında , Tiyatro Açıkça tarafından kurulmuş bir kültür merkezidir.
76 koltuklu sahnesi , 30 kişi kapasiteli mini sahnesi ve stüdyosu ile oyunlara, konserlere, atölyelere, film gösterimlerine, toplantılara ev sahipliği yapan Öykü Sahne, konum olarak da Kadıköy’ün en merkezi yerlerinden olan Bahariye Caddesi’ne 50 mt. uzaklıkta bulunmaktadır.
 
Öykü Sahne; Eski Apollon Tiyatrosu şimdiki adı ile Rexx Sineması , Süreyya Operası, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Kadife Sokak, Moda Sahnesi, Baba Sahne gibi oldukça bilinen kültür sanat ve eğlence noktalarına komşudur.
Önceleri düğün salonu ve Sinematek sinema salonu olarak da kullanılmış olan mekan, Gül Pasajı içinde yer almaktadır. Öykü Sahne, mekanı, kendi imkanlarının yanı sıra dostlarının da katkısıyla sırasıyla 2014 ve 2017’de yenilemiş, seyircisine daha iyi bir seyir , öğrencilerine daha donanımlı bir çalışma imkanı sunmaya başlamıştır.
 
Öykü Sahne, Tiyatro Açıkça’nın yanı sıra, konuk ekiplerin de kullanımına açık bir mekandır.
Konuk ekipler mekanı; prova, oyun, seminer, atölyeler, dinleti, konser, sinema gösterimi vb. etkinlikler için kullanabilmektedirler
 
Sertaç Ayvaz sanat yönetmenliğinde çalışmalarını sürdüren Öykü Sahne, “Kadıköy Tiyatroları Platformu” içinde yer almaktadır.