Başvuru için lütfen info@oykusahne.com adresimize e-posta gönderiniz.

Egitmenlerimiz

Mamed Cafarov

Mamed Cafarov 1965 yılında Semerkant’ta doğdu. Cafarov’un babası Ahıska türkü, annesi ise Kırım Tatarı. Sovyet Birliği’nin dağılmasından sonra, Özbekistan’da başka halklardan olan insanlara karşı olumsuz bir tutum alınmasından sonra göç etmek zorunda kaldıllar.

Cafarov, annesinin memleketi Kırım’a döndü. Semerkant Müzik Koleji’ni bitirdikten sonra, Taşkent Devlet Konservatuarında Şan ve Piyano eğitimi alan Cafarov, eski ve unutulmaya yüz tutmuş eski Kırım türkülerini derlemeye başladı.

Uzun yıllar koro şefliği de yapan Mamed Cafarov’un kendine ait birçok bestesi ve düzenlemesi vardır. Cafarov, İstanbul’da uzun süre keman, piyano, akordeon ve armonika dersleri verdi. Mamed Cafarov, Herman Heder’le birlikte Safarad müziğinin önemli eserlerini veren Janet Jak Esim Ensemble de dâhil olmak birlikte birçok çalışmada birlikte yer aldı.

Cafarov’un kendisine ait çocuk albümleri de vardır. Yaşamını eski, bilinmeyen ve unutulmuş türküleri yeniden var etmeye adayan Cafarov adını Kırım ve Rumeli’nin birleşiminden alan ‘Kırımeli’grubuyla çalışmalar yaptı.

Günümüzde ‘Cümbüş Cemaat’ grubuyla ve çeşitli başka orkestralarda sahne almakta ve ‘Öykü Sahne Ensemble’ konser grubuna repertuvar çalıştırmaya devam etmektedir.

Hakan Gurbuz

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Müzikle tanışması Ümit Bolu (kanun), Faruk Türünz (ud) enstrüman yapım atölyesiyle oldu. 1994-1995 yılları arasında bu atölyede çıraklık yaptı ve enstrüman yapımında kendini geliştirdi. Ardından Çağdaş Repertuvar Tiyatrosunda ışıkçılık, oyunculuk ve sahne şefliği yaptı. 1999 yılında bas gitarla tanıştı ve perdeli / perdesiz enstrüman çalımını daha yukarılara taşıdı. 

Müzik aranjeleri, kısa / uzun metrajlı film ve reklam müzikleri de yapan Gürbüz, 2015 yılında Onur Yusufoğlu ile kurduğu ‘Beden Ritim Atölyesi’ ile dans ve müziği aynı bedende buluşturdu.

ÖyküSahne’de “müziğe duyarlılık” başlığıyla ritim ve beden perküsyonu dersleri verdi. Doğan Canku, Vedat Sakman, Mikail Aslan gibi değerli müzisyenlerle çalışan Hakan Gürbüz müzik için üretmeye günümüzde de devam etmektedir.