Keşmekeş

Ensemble

“Aranjman”ları hatırlıyor musunuz? “Türkçe sözlü hafif batı müziği” ismi yüzünüze bir gülümseme yayılmasına sebep oluyor mu? “Nerede o eski şarkılar?” diyenlerden misiniz? O zaman bu gösteri tam size göre! Geçen sene tangolar ve kantolardan oluşan repertuvarıyla izleyicilerini eğlendiren Öykü Sahne Ensemble, bu sefer de 70′ lerden esen Türkçe Pop rüzgarıyla karşınızda. Müzisyen Mamed Caferov ve Hakan Gürbüz ile birlikte müzik çalışmalarını sürdüren  topluluk sizlere yine nefis bir nostalji keyfi yaşatmak için 31 Mayıs’ta Kadıköy Living Room’ da…

 

Solistler: Ali Kakkaç , Beril Bıçak , Ece Kahraman ,Enis Bulca ,Gizem Dilek , Sertaç Ayvaz
 
Piyano: Mamed Cafarov 
Gitar: Ahmet Süngü
Bas Gitar :Murat Kahraman
Davul :Serhat Höbek 
Fotoğraflar : Barış Kolay
Afiş: Burak Çelebi

Frida

Bu Bir Sır

Bu Bir Sır” geçmişi peşinden gelen bir kadının öyküsüdür. Kadın, ilişkilerine ve işine yeterince yoğunlaşamamakta, geçmişten uzanan elden bir türlü kaçamamaktadır. Dağınıktır, dikkatsizdir… Sırrını bilen bir tek kişi vardır. Esrarengiz kişi arada uğrar ve dertleşirler… Bu oyunda Bengisu’nun sırrına siz de ortak olacaksınız.

Oyun, 2016 yılında gerçekleşen Ümit Denizer Oyun Yazma Atölyesi’nin ilk ürünü olup, Burak Çelebi’nin yönettiği, Bige Rüya Yıldız’ın yazdığı ilk oyun olma özelliğini de taşıyor.

Yazan: Bige Rüya Yıldız
Yöneten: Burak Çelebi
Işık Tasarım: Ece Kahraman
Işık-Efekt: Ekin Artan
Dış Ses: Seda Kalem

G O D O B

Her kepçe kalplere vurulan bir hançer sanki…Her iş makinesi anılarımızı kaldırıp götüren birer canavar…GODOB, gittiği yerde mutlu olamayanların fantastik, eğlenceli, acıklı hikayesidir.
Gidişin Olsun Dönüşün Olmasın Bölgesi“, Müstesna Palas Apartmanı sakinlerinin başından geçen olayları anlatmaktadır. İnsanın karanlık, ilkel, bencil yönüne ayna tutarken rant üzerine de sözü olan bir oyundur.
Yazan: Sertaç Ayvaz-Ece Kahraman
Yöneten: Sertaç Ayvaz
Müzik: Alp Durmaz
Dekor: Murat Yılmaz 
Oynayanlar: Barış Divan, Başak Kılıç, Beril Bıçak Bozkurt, Burak Çelebi, Burcu Çıtlak, Ece Kahraman, Ekin Artan, Gizem Dilek, Ozan Ayyürek, Yeliz Albayrak